Marathon nummer 10

Marathon nummer 10

Ik schrijf 10 april 2024; 4 dagen 41 minuten 52 seconden voor de start van de marathon van Rotterdam. Een jubileumeditie voor mij want het zal mijn tiende marathon worden. Het zou ook de marathon kunnen geworden zijn waar Kiptum Kelvin onder de 2 uur zou kunnen gedoken zijn. Helaas heeft het lot anders beslist en kreeg deze kampioen een vreselijk auto-ongeluk. Omarmen het leven, leert me dat. Omarmen dat ik nog mag kunnen sporten.

De voorbereidingen waren niet optimaal. Misschien wat teveel de focus verloren door mijn andere sporten maar de voorbereidingen waren toch beter dan vorig jaar. Het plan was ook om 68 kg te wegen. Zo’n vaart liep het niet maar ik ben toch tevreden dat ik er duurzaam 5 kilo heb afgekregen. Ik kan het boek “diëten zonder het te weten” van Arno Monsecour aanraden.

De kaarten liggen dus wat beter dan de vorige editie. Ik kreeg wel een jaartje extra op de teller; we zullen het positief zien en spreken over een jaartje extra ervaring.

Nu in de laatste dagen kan ik alleen maar hopen dat de voorbereiding voldoende was om binnen de 4 uur over de eindmeet te lopen en zonder blessure. Een betere tijd zou natuurlijk ook fijn zijn. Veel zal van de vorm van de dag afhangen (hopelijk niet bolvormig).

Wiskundig zou ik 3u29 kunnen eindigen aan de hand van mijn eindtijd op de runners’ lab halve marathon maar ik vrees dat dat wat te ambitieus zal zijn. Ik las recent het boek “Marathontraining” van Rogert Embrechts. Daarbij leerde ik dat ik meer loopkilometers moet afhaspelen.

Ik zal in de aanloop van mijn volgende marathon proberen ook wat meer looptrainingen van Team Fischer mee te pikken. Doorheen het bestaan van de club is er mooie mix van trainingen ontstaan. Ook zal ik proberen om meer mee te lopen met Joggingclub De Pinte. Trainen in groep heeft zo zijn voordelen maar ik moet toegeven dat ik ook zeer graag alleen loop. Met een muziekje aan de Schelde of de Leie lopen… zalig!

De volgende uitdaging ligt al in het verschiet; een 19 km obstacle run op 4 mei 2024. Zolang het nog kan spring ik nog wel graag eens over een balkje of klauter ik nog wel graag eens door de modder. Het ijsbad op het parcours is ook altijd fijn meegenomen.   

Dieter Bruyneel

Onbekend's avatar

Published by: Dieter Bru

Speurder in de luwte. #dagelijks sporten #marathons # dodentochten #cultuurliefhebber #bibliofiel #digitale helper #levenslang leren #cinefiel #koken #schrijven # vrijwilligerswerk #daily athlete #marathons #death marches #culture lover #bibliophile #digital helper #lifelong learner #cinephile #cooking #writing #voluntary work

Categorieën Geen categorie, Running & sportsEen reactie plaatsen

Plaats een reactie